HomeFAQ

Pytania i odpowiedzi

Pytania_i_odpowiedzi

Czy zajęcia w Hydromisji są płatne?

Zajęcia edukacyjne realizowane w semestrze szkolnym 2021/2022 są bezpłatne.

Gdzie znajduje się Hydromisja?

Budynek Hydromisji znajduje się na terenie Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód. Informację jak dojechać znajdziesz w zakładce DOJAZD.

 

Co w razie niepogody?

Zajęcia w Hydromisji odbywają się planowo. Zwiedzanie oczyszczalni przy obfitym deszczu jest odwołane. Wynika to z tego, że zwiedzanie odbywa się pieszo, w większości po niezadaszonym terenie.

Czy jest parking?

Tak, przed centrum edukacyjnym znajduje się parking.

Co warto ze sobą zabrać?

Wygodne obuwie, wodę do picia, jedzenie.

Czy w Hydromisji można coś zjeść?

Czas trwania zajęć to około 2h. Po zakończeniu zadań uczniowie mogą zjeść przy stołach przyniesione jedzenie. W obiekcie nie ma automatów z jedzeniem i napojami.

Czy mogę dostać Hydrobox?

Hydrobox to akcja pilotażowa naszego programu edukacyjnego. Na ten moment wszystkie Hydroboxy zostały wydane i nie przygotowujemy kolejnych zestawów. Jeśli hydrobox wróci na stałe do oferty pojawi się w zakładce „nasza oferta”.

Czy po wypełnieniu formularza jestem już zapisany na zajęcia?

Nie, formularz to zapytanie o dostępność zajęć w wybranym terminie. Na każde zgłoszenie odpowiadamy mailowo i dopiero po ustaleniu z opiekunem grupy wszystkich szczegółów wizyty potwierdzamy termin zajęć.

Czy podczas zajęć są dodatkowo płatne atrakcje?

Zajęcia są bezpłatne, nie ma dodatkowo płatnych atrakcji. Wszystkie materiały potrzebne do realizacji zajęć są zapewnione przez zespół Hydromisji.

Czy w czasie trwania zajęć nauczyciel może opuścić budynek Hydromisji i do niego wrócić?

Obecność nauczyciela jest wymagana podczas zajęć. Dodatkowo, Hydromisja znajduje się na terenie Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód. Jest to czynny obiekt infrastruktury kanalizacyjnej, po którym nie można się przemieszczać bez nadzoru.

Czy osoba niepełnosprawna będzie miała trudności w poruszaniu się po centrum?

Nie, budynek Hydromisji dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czy Oczyszczalnia Ścieków jest otwarta dla zwiedzających?

Oferta zwiedzenia Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód skierowana jest wyłącznie do grup zorganizowanych. Indywidualne zwiedzenie oczyszczalni jest niemożliwe.

Jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem, wypełnij FORMULARZ .

 

Wypełnienie formularza nie oznacza rezerwacji terminu. Po otrzymaniu zgłoszenia, potwierdzimy, czy wizyta może się odbyć we wskazanym terminie.

Czy przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 mogą zwiedzić Oczyszczalnię?

Zwiedzanie oczyszczalni jest dostępne dla osób, które mają ukończone 12 lat. Związane jest to odorem, hałasem oraz trudnością poruszania się po niektórych elementach instalacji.

Czy mogę zwiedzić Oczyszczalnię w weekend?

Wizyta na Oczyszczalni jest możliwa w sobotę tylko dla studentów kierunków zaocznych lub innych grup zorganizowanych, które funkcjonują wyłącznie w trybie weekendowym.

Czy na terenie oczyszczalni można palić?

Na terenie Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód, w tym również budynku Hydromisji obowiązuje bezwzględny zakaz palenia wyrobów tytoniowych.

Czy mogę zwiedzić Oczyszczalnię z dziećmi?

Zwiedzanie Oczyszczalni jest możliwe wyłącznie dla osób, które mają ukończone 12 lat (niepełnoletni zawsze pod opieką osoby dorosłej). Wynika to ze specyfiki obiektu, m.in. mogą występować uciążliwości w postaci odorów i hałasu, urządzenia pod napięciem, pomosty i rusztowania, które są trudne w przemieszczaniu się.

Czy osoba niepełnosprawna może zwiedzić Oczyszczalnię Ścieków?

Większość obiektów infrastruktury Oczyszczalni nie jest przystosowana do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Trasa wycieczki uwzględnia poruszanie się po rusztowaniu oraz w wąskich przejściach. Przeszkody te mogą okazać się niemożliwe do przebycia dla osób z utrudnionym poruszaniem.

Jak się ubrać na zwiedzanie Oczyszczalni?

Zalecamy ubiór wygodnego obuwia z zakrytymi palcami i na płaskiej podeszwie.

Ile czasu zajmuje zwiedzenie Oczyszczalni Ścieków?

Przewidziany czas zwiedzania to 2h. Teren Oczyszczalni zajmuje 74 ha powierzchni, a zwiedzanie obiektów odbywa się pieszo.

Czy jest możliwość wynajęcia pomieszczeń w centrum edukacyjnym Hydromisja?

Sala konferencyjna i sala edukacyjna (laboratoryjna) są dostępne pod najem krótkoterminowy. Zapytaj o dostępność terminu, korzystając z FORMULARZA udostępnionego na stronie.

Najem jest odpłatny. Wypełnienie formularza nie oznacza rezerwacji terminu. Po otrzymaniu zgłoszenia, potwierdzimy, czy najem we wskazanym terminie jest możliwy.

Ile kosztuje wynajęcie sal?

Koszt zależy od czasu trwania najmu i liczby sal (można wynająć salę konferencyjną, edukacyjną lub cały obiekt). Zapytaj o dostępność terminu oraz szczegóły najmu korzystając z FORMULARZA.

 

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Napisz do nas

Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Wysoki kontrast
Wysoki kontrast
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetuj ustawienia